Mistrzostwa okręgu, Województwa Pomorskiego, młodzików U 16 i dzieci U 14 w biegach przełajowych.

włącz .

2Minionej soboty 13 marca w Tczewie odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego młodzików w biegach przełajowych oraz w ramach Crossu Tczewskiego mistrzostwa dzieci.

Znakomicie w zawodach zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego ,,Rodło”.

I tak pierwsze miejsce w kategorii U 14 zajęła Zuzanna Zielińska, która poprowadziła swój bieg od początku do końca biegnąc na pierwszej pozycji. Minęła linię mety ze znaczną przewagą nad pozostałymi zawodniczkami.

W biegu tym wystartowała również Kinga Zaparucha, która zaczyna dopiero swoją przygodę z bieganiem. Ukończyła bieg na 50 miejscu ambitnie pokonując całą trasę.

5Po biegu dzieci przyszedł czas na młodzików.

Jako pierwsze wystartowały dziewczyny, na dystansie 1500 m. z faworytkami biegu Wiktorią Krysiak i Natalią Proć z Prabut.

Dziewczyny a zwłaszcza Wiktoria i Natalia bieg ułożyły pod siebie, startując od samego początku bardzo mocno. Na 500 metrze Wiktoria i Natalia oderwały się od pozostałej stawki dziewczyn. Niestety Natalia nie wytrzymała narzuconego przez siebie tempa i na finiszu opadła z sił przegrywając medal na ostatnich 2 metrach. Cała trójka uzyskała ten sam czas na lini mety, co nie zdarza się często. Fotofinisz pokazał, że Natalia zajęła 4 miejsce, najgorsze i najbardziej nie lubiane dla sportowca. Wiktoria, natomiast dobiegła do lini mety na pierwszym miejscu uzyskując bardzo dużą, bo aż 10 sekundową przewagę nad pozostałą trójką. 1Ambitnie goniła całą stawkę Tosia, która jest o rok młodsza od dziewczyn, co pozwoliło jej uzyskać znakomity wynik w postaci 7 miejsca ze stratą 20 sekund do Wiktorii. Kamila w tej samej kategorii  wiekowej zajęła 36 miejsce.

Po młodziczkach przyszedł czas na chłopców. W gronie tym na dystansie 2000 m. wystartował Dominik Wróblewski. Bieg rozpoczął się od dość wolnego tempa. Po pierwszym kilometrze stawka rozerwała się na dwie grupy. Dominik znalazł się w tej silniejszej. Niestety na finiszu opadł z sił. Ambitnie walcząc do końca zajął 7 miejsce.

Za dwa tygodnie międzywojewódzkie mistrzostwa w biegach przełajowych (województwo pomorskie i kujawsko- pomorskie), które są najważniejszą imprezą przełajową w Polsce dla młodzików.

346